top of page

MEIE RÜHM
Kes me oleme?

Andragoogika tudengid Frida ja Elisabeth

Andragoog tegeleb täiskasvanu õppimise toetamisega ja aitab leida erinevate rühmade vahel sidusust/ühisosa. Meie motoks on elukestev areng ja õpe. Siin tulebki mängu jätkusuutlikkus. Selleks, et meil oleks võimalik kogu elukaare jooksul õppida ja areneda, peame tähelepanu pöörama tänase maailma jätkusuutlikumaks muutmisele. Otsustasime alustada väikestest asjadest, milleks on jätkusuutlike meenete loomine, samas ka harida täiskasvanuid jätkusuutlikkuse mõtteviisi vajadusest.

Keskkonnakorralduse tudeng Mihkel

Keskkonnakorraldus õpetab tulevasi keskkonnaspetsialiste, kes kes tajuvad loodus-, majandus- ja sotsiaalteaduseid.  Eesmärk on hoida meid ümbritsevat keskkonda ja teavitada inimesi säästva arengu vajadusest. Jätkusuutlikute meenetega saame demonstreerida kuidas teha mõistlikke ja väärtuslikke kinke pidades silmas jätkusuutlikkust ja säästes meie loodust.

Alushariduse tudeng Ulla

Koolieelses lasteasutuses on olemas kõik jätkusuutliku arengu neli aspekti mis on omavahel tihedalt seotud: ühiskondlik, majanduslik, ökoloogiline ja kultuuriline. Üks majanduslikule jätkusuutlikkusele iseloomulikke tunnuseid on ressursside kokkuhoid tootmises või taastuv ressursside ja -tehnoloogiate valmimine ning kasutamine. Nii välditakse loodusressursside degradeerumist ja samas rahvuslik tulu kasvab. Alushariduse õppetegevustes kasutatakse peamiselt taaskasutatavat materjali ning vähest ressurssi nõudvaid materjale. Nii nagu lapsevanemale on lapse tehtud kingitus kõige armsam on ka TLÜ-st saadud kingitus, millel on oma valmimis- ja saamislugu, nii kinkijale kui ka kingi saajale tähenduslik.

Kehakultuuri tudengid Katrin ja Ragnar

Kehakultuuri eriala peamiseks eesmärgiks on läbi spordi ja liikumise tagada tervislik eluviis ja terve keha. Õpitakse tundma inimese keha ning kuidas see toimib. Õpetus tervislikule eluviisile ja enese hoidmisele on suureks kasuks tänapäeva maailma jätkusuutlikkuse ja rohelise hoidmisel. Kui inimene oskab mõelda enda tervisele ning hoiduda rämpsust, kahjustavast eluviisist nii iseenda kui ennast ümbritsevas keskkonnas. Oskused suhelda inimestega, neid inspireerida, motiveerida ning koostöö leidmine on ühe kehakultuuri erialal õppiva tudengi oluliseks oskuseks. Seda rakendatakse koolides õpetajatena, treeneritena, juhendajatena ning samuti tehes koostööd ELU-projekti raames.

bottom of page