top of page
Citrus Fruits

ENESEREFLEKTSIOONID

Anni Soodla:

Enda rolli projekti elluviimisel näen eelkõige panustamisega jooksva infovahetusse ning samuti lähtuvalt meie kokkulepetest kahes suuremas teemaplokis- erivajadusega õppija õppekoha vajaduste kaardistus ning sihtrühmade/ meediakajastusega seonduv. Projektis osalemine andis hea kogemuse meeskonnatööst, kus eesmärk on ühine, kuid meeskonnaliikmete vahel varasem kokkupuude ning koostöö on puudunud. Suurimaks väljakutseks osutus seeläbi ka ühiste arutelude aegade leidmine, kuid hindan, et füüsilistel kohtumistel olime valdavalt kõik iganädalaselt kohal ja vajadusel tagasime ka jooksva infoedastuse eemalviibijatele. Kerge tagasilöögina saab välja tuua mõningate koostöö momentide parendusvõimalused, kuid positiivne oli üldtulemus- planeeritud eesmärgid said saavutatud vastavalt projektis ettenähtud tähtaegadele. Projektis osalemine andis uudse kogemuse grupiprotsesside vaates- meeskonnas sünergia leidmine, kokkulepetest kinnipidamise olulisus, väljakutsete ühine lahendamine ning eesmärgi saavutamine. Kindlasti oli isiklik kasutegur teiste erialade üliõpilaste erinevatest kogemustest õppimine. Kuivõrd projekti eesmärk sai saavutatud, siis usun, et meeskonnatöö selles laiemas üldpildis oli tulemuslik.


Lauri Raie:

Minul oli see esimene ELU projekt ja enne seda polnud mul üldse projektide tegemisega väga kokkupuudet olnud. Väga hästi oli näha kuidas töötas erinevate erialade kaasamine ühte grupitöösse. Igalt erialalt sai näha oma panust kasutades seni omandatud oskusi, tore oli näha kuidas nii erinevad inimesed saavad ühe projekti kallal töötada. Kuna peale algset kohtumist sai meie projekt suure tagasilükke, millega seoses pidime koguni projekti pealkirja ümber sõnastama ja lähenema probleemini hoopis teise nurga alt. Minu arvates tegi see meie ülesannet natuke arusaadavamaks ning meie koostööd ühtsemaks. Rühmasisesed eesmärgid said meil saavutatud. Kas projekt kooli poolt kasutatakse saab alles näha siis kui kööki ehitama hakatakse.


Laura Jaguson:

Varasemalt mul kokkupuuteid projektides osalemisega polnud, mistõttu oli kogu ELU projektis osalemine minu jaoks väga uudne ja huvitav kogemus. Väga innustav oli näha, et varasemalt üksteisele võõrad ja erinevate erialade tudengid pannakse ühte rühma, ning kuidas hakatakse koos oma eesmärgi poole liikuma. Meie grupis sujus koostöö hästi ja vaatamata mõningale tagasilöögile projekti käikus saime siiski projektis osaleda ühiselt ja üksteisi toetavalt. Kõige keerulisem meie koostöös oli ilmselt ühise aja leidmine, millal arutada oma ideid või sõlmida edasisi kokkuleppeid, kuid saime sellega siiski edukalt hakkama. Projekti kallal töödates tuli hästi välja meie kõigi erinev taust ja erialad, mida õpime, tuues alati uusi ideid ja erinevaid vaateid aruteludesse. Saime täidetud oma eesmärgid, mille olime endale projekti käigus seadnud, ning kindlasti saime kasuliku kogemuse endale juurde.


Liina Kaljuveer:

Projektis osalemise ühe erilisema kogemusena märgiksin ära meeskonnana töötamise konkreetse eesmärgi saavutamise nimel, kus erinevate erialade inimesed oma valdkonna teadmiste ja kogemustega aitavad kaasa eesmärgi saavutamisele. Kui esimestel kohtumistel, vaatamata juhendajate püüdlustele, jäi pisut arusaamatuks, mis on ELU õppeaines osalemise eesmärk ja väljund, siis tänu meeskonnatööle, kus igaüks initsiatiivi üles näidates panustas oma ideedega, saime ühiselt püstitatud konkreetse tegevuskava ning jagatud omavahel ära ülesanded, mis aitasid meil liikuda eesmärgi suunas. Teostuslik pool tundus meile esialgu ääretult töömahukas. Mulle isiklikult tundus mõni ülesanne paraja „pähklina“ ning puudus esmane ettekujutus võimaliku lahenduse leidmise kohta. Nähes kuidas meeskonna liikmed vabatahtlikult omale ülesandeid võtsid, tekitas see mõnusa õlatunde ja soovi omalt poolt maksimaalselt panustada. Tänu meie meeskonna „selgroole“, Kristole ja Annile, kes tagasid projekti arengu, ajagraafiku järgimise ja teemaga fookuses püsimise, suutsime täita püstitatud eesmärgid. Just meeskonnatöö seisukohalt oli projektis osalemine rikastav kogemus. Üllatusmomendiks oli see, kui põhjalikku ja asjatundlikku lähenemist mõni meeskonnaliige oma ülesannet täites kasutas.


Janelin Remmelgas:

Projektis osalemine on andis minule kogemuse köögiprojekti väljatöötamise osas ja meeskonnatööst, kus olid ühte töögruppi koondatud erinevate taustadega liikmed. Varasem kogemus köögiprojekti koostamisest mul puudus ning rühma töö käigus ka selgus, kui vähene oli minu isiklik teadmine jätkusuutlikust ja energiasäästlikust köögist. Täpsemalt panustasin suuremas ulatuses energiasäästliku tehnika analüüsimisele ning meie rühma esitluse ja dokumendi põhjade valmistamisele. Vaatamata mõningale tagasilöögile, nagu näiteks Räägu õppehoone kasutusest loobumine, sujus meeskonnatöö sujuvalt ja sihipäraselt. Meie rühma eesmärgiks oli välja pakkuda nutikad lahendused uue õppeköögi projekti sisendiks, millega saime minu hinnangul hästi hakkama, valminud on nii visuaalne köögiprojekt kui ka erinevad dokumendid, mis toob välja, millega köögiprojekti koostamisel arvestada.  


Kristo Mägi:

Tööalaselt olen erinevaid projekte juhtinud ning  meeskonna tööga eelnev kokkupuude on olemas. ELU projekti raames oli huvitav, et meie grupis ei olnud õppeköögi eksperte  ning et kõik liikmed alustasid eelneva kogemuseta valgelt lehelt. Huvitav oli jälgida grupi dünaamikat, meeskonna tekkimist, rollide jaotust (vastutuse võtmist) ja igaühe initsiatiivi ning panust.  Projekti lõpp tulemuseni jõudmiseks käisime läbi palju materjale ja saime palju uut teadmist. Osalesin ELU projekti raames BFMi korraldatud video monteerimise koolitusel ning sain selgeks ka algteadmised kodulehe tegemiseks, kus kogu projekt on lahti kirjeldatud. Liikmete vahel ülesannete jagamine toimus sujuvalt ja võrdselt. Usun, et suutsime ära kaardistada hetkeolukorra ja sidusrühmad. Meeskonna töö tulemusel analüüsisime õppeköögi jaoks parimaid lahendusi ning kokkuvõtteks saab  professionaalide abi kasutades kokku panna õppeköögi ehituseks lähteülesanne, kus arvestatakse erivajadustega osalejatega, kaasaegsete lahendustega ning energia- ja keskkonna säästuga. 

​

bottom of page