top of page
Teamwork

Meie ELU-projekti esialgne ülesanne oli muuta Räägu õppehoone jätkusuutlikumaks. Kaasates nii Räägu õppehoones tegutsevaid inimesi (tudengid, õppejõud, koolitustel osalejad, külalised) kui ka materiaalset keskkonda (ruumid, vahendid), seadsime oma eesmärgiks püüelda inimeste ja neid ümbritseva (töö)keskkonna heaolu ja kestlikkuse tõusule, et oleks tagatud jätkusuutlikkus.

3. märtsil toimunud kohtumisel selgus aga, et ülikool on otsustanud Räägu õppehoone sulgeda, kuna õppehoone ülalpidamine on liialt kulukas. Saabunud info kohaselt kolitakse Räägu õppehoones töötavad õppejõud ning erialad ümber Tallinna Ülikooli Terra majja.

Olles juba esialgse kontseptsiooniga algust teinud ning panustanud nii aega kui ka enerigat projekti tegevustesse, tekitas taoline otsus meis hämmingut ja pettumust. Kui olime veidi oma mõtteid kogunud, leidsime, et varasemaid ideid me uude konseptsiooni kaasa tuua ei saa, kuna Räägu ja Terra maja erinevad oma olemuselt teineteisest liialt palju. Ühtlasi, kuna nimetatud muudatus tõi kaasa palju teadmatust, kus ja kuidas täpselt Räägu õppehoones tegutsevad töötajad ja üliõpilased oma tegevust edaspidi jätkavad, ei olnud esialgse plaaniga enam mõistlik edasi minna. Seetõttu otsustasime muuta suunda ning seadsime oma eesmärgiks keskenduda Räägu õppehoones tegutsevate õppejõudude ja teiste (mitteakadeemiliste) töötajate kohanemisprotsessile, kaardistades hetkeolukord ehk töötajate valmisolek ning hoiakud seoses eesootava muudatusega ning pakkuda omaltpoolt välja soovitusi sujuvaks keskkonnavahetuseks töötajate heaolu silmas pidades.
 

Uue eesmärgi saavutamiseks planeeritud tegevused:  

  • Teadusallikate analüüs

  • Tiimisisesed ajurünnakud

  • Küsitluse koostamine ja läbiviimine

  • Küsitlustulemuste analüüs ja kokkuvõtted

  • Nimekiri soovitustest


Antud projekt annab võimaluse mõtestada jätkusuutlikkuse temaatikat laiemas kontekstis ning arendada projektis osalevate
erinevate erialade tudengite meta-pädevusi: nt koostöö-suutlikkust, aja-planeerimist, probleemide märkamise, sõnastamise ja lahendamise oskust, uute ideede genereerimist ajurünnakute vormis, eetikat, (enese)kriitikat, tolerantsust, ettevõtlikkust ja loovust.

Projekti elluviimine oli meie grupi jaoks omamoodi fenomenaalne, kuna olime Räägu õppehoone töötajate ja üliõpilastega justkui samal pulgal ning samuti muudatusse kaasatud.

​​

 
Meie projekti teekonnaga on võimalik tutvuda allolevate linkide kaudu:

Meie Drive'i kaust asub siin

ELU-kohtumiste protokoll on leitav siit

Zoomi-kohtumiste protokoll on leitav siit

Tegevuskavaga saab tutvuda siin

Küsitluse ja selle tulemustega saab tutvuda siin

Vahekokkuvõtte ankeediga saab tutvuda siin

bottom of page