top of page

ÕPPEKÖÖGI RÜHM
Kes me oleme?

Andragoogika tudeng Anni

Kuivõrd andragoogika on teadus, mis uurib ja loob täiskasvanute hariduse- ja õppimisteooriaid, siis eriala teadmiste rakendamise võimalused on ääretult laiad. Seda just elukestva õppe kontekstis. Selle eelduseks on aga vajalik tähelepanu pööramine keskkonnale ja vajadusele, et see keskkond püsiks jätkusuutlik ka tulevikuperspektiivis. Ilmselgelt on igaühe panus nimetatusse küll indiviidi tasemel esmalt väike, kuid nutikate ja jätkusuutlike lahenduste kasutusele võtmisega ja teadliku tegevusega igapäeva toimingute läbiviimisel (nagu söögitegemine seda on), on kasutegur keskkonna vaates ilmselge.

Eripedagoogika tudeng Laura

Eripedagoogika valdkond keskendub sensoorse, füüsilise, vaimse ja hariduslike erivajadustega inimeste arengu ning õppimise toetamisele. Antud eriala sisaldab endas lisaks pedagoogikale nii neuroloogiat, psühholoogiat ja filosoofiat. Eripedagoogika sihtgrupp on hariduslike erivajadustega inimesed ja selle eesmärk on leida üles iga lapse tugevused ja nõrkused, ning neid edasises töös neid arendada. Nii õppimine, kui ka sellel erialal töötamine on väga mitmekülgne ja pakub palju väljakutseid.

Keskkonnakorralduse tudeng Lauri

Keskkonnakorralduse idee on luua jätkusuutlikumat maailma mõeldes tulevaste generatsioonide peale. Eesmärk on säästes loodust ja selle väärtuseid hoida et need meie elule mugavusi pakuks. Selliste vaadete õpetamine on minu arvates hädavajalik ning on investeering meie tulevikku. Luues näite keskkonnasõbralikumast köögist, ruumist mis igas majapidamises pidevas kasutuses. Maailma muutmine algab igaühe enda tegudest ning meie üritame sellele kaasa aidata.

Organisatsiooni käitumise tudeng Kristo

Organisatsioonikäitumise erialal õpitakse inimeste ​motiveerimist ja juhtimist, organisatsiooni tegevuse korraldamist ning selle tulemuslikkuse tagamist. Õpingute käigus vaadeldakse organisatsiooni kolmel erineval tasandil - isiku (töötaja), ogranisatsiooni ja väliskeskkonna tasandil. Antud kolme aspekti saame vaadelda õppeköögi planeerimisel, et kuidas tunnevad end lektor ja tudeng, kuidas saab kasu ülikool ja kuidas leiab laiemat rakendust üppeköök väljapoole ülikooli, ehk ühiskondlik kasu. 

Õigusteaduse tudengid Janelin ja Liina

Õigusteadus uurib õiguse mõistet ja selle rolli ühiskonnas, selgitades selle tähendust ja seost õigluse, õiguste ja moraali universaalsete küsimustega. Õigusteaduse õpingutega püüdleme tulevaste juristidena laialdaste teadmiste poole erinevatest õigusharudest ning oskuste poole, mis on tööturul paljudes valdkondades kõrgelt hinnatud. Jätkusuutlikkuse tagamisel on nagu muudelgi ühiskonnas aktuaalsetel teemadel tugev vastastikune seos poliitika, majanduse ja õigusega, milles juristidel on keskne roll. Juristid aitavad kaasa õigussüsteemi arengule, aitavad ennetavalt õiguslikke konflikte ära hoida, tagavad vaidluste lahendamise vastavalt seadusele ning kaitsevad oma tegevusega üldtunnustatud põhimõtteid nagu vabadus, õiglus ja õigusriigi põhimõte.

bottom of page